عدالت adalet

عدالت adalet

امیر حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح دولت دوازدهم

 امیر حاتمی

امیر حاتمی (زاده 1345 در شهرستان زنجان) از فرماندهان ارتش ایران و وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح ایران در دولت دوازدهم است. او پیش از انتصاب به عنوان جانشین وزیر دفاع در آبان ۱۳۹۲، جانشین معاونت ارکان و امور مشترک ستاد کل نیروهای مسلح (جانشین سرلشکر محمد باقری) به مدت ۲٫۵ سال بود. وی در مرداد ۱۳۹۶ خورشیدی از سوی حسن روحانی به عنوان وزیر دفاع دولت دوازدهم به مجلس دهم پیشنهاد شد. در تاریخ ۲۶ مرداد ۱۳۹۶ شمسی ساعت ۱۰۳۰ موضوع وزارت وی جهت صحبت‌های موافقین و مخالفین اعلام وصول گردید. چهار تن از نمایندگان مجلس در حمایت از وی به ایراد سخن پرداختند. در تاریخ ۲۹ مرداد ۱۳۹۶ خورشیدی، امیر حاتمی با رای موافق ۲۶۱ نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی بعنوان وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در دولت دوازدهم منصوب شد. دریافت دو درجه ارشدیت از سوی رهبر ایران و انتصاب به سمت معاون اطلاعات فرماندهی کل ارتش ایران را از مهم‌ترین سوابق وی بر می‌شمارند. وی همزمان با انقلاب اسلامی ایران به عضویت در ارتش ایران درآمد و در عملیات‌های گوناگون نظامی به‌ویژه عملیات «مرصاد» حضوری فعال داشته ‌است.

رای اعتماد مجلس

وی به عنوان وزیر وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح از سوی دکتر روحانی رئیس دولت دوازدهم برای گرفتن رای اعتماد به مجلس معرفی و با گرفتن 261 رأی موافق از نمایندگان و 10 رأی مخالف و 13 رأی ممتنع و 4 رأی باطله از مجموع  288 رأی به عنوان وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح دولت دوازدهم  برگزیده شد. 

نویسنده: atila ׀ تاریخ: چهار شنبه 8 شهريور 1396برچسب:, ׀ موضوع: <-PostCategory-> ׀

سید علیرضا آوایی وزیر دادگستری دولت دوازدهم

 سید علیرضا آوایی

سید علیرضا آوایی (زاده 30 اردیبهشت 1335 در شهرستان دزفول ) قاضی عالی رتبه و سیاستمدار ایرانی، وزیر دادگستری ایران و رئیس دفتر بازرسی ویژه رئیس جمهو ایران، حسن روحانی است. او برادر احمد آوایی (نماینده سابق دزفول در مجلس شورای اسلامی و معاون پارلمانی سابق وزارت صنایع) است.

رای اعتماد مجلس

او پیشتر در قوه قضاییه ایران دارای سمت های گوناگونی بوده از جمله رئیس سازمان ثبت احوال کشور و رئیس کل سابق دادگستری استان تهران 1394۱۳۹۳و دادستان اهواز (۱۳۶۷) و مستشار دادگاه عالی انتظامی قضات بوده است.

 وی عضو مؤسس و رئیس هیئت امنای انجمن حقوق شناسی است که اولین نهاد مدنی ملی و فراصنفی در نظام حقوق ایران است.

وی به عنوان وزیر وزارت دادگستری از سوی دکتر روحانی رئیس دولت دوازدهم برای گرفتن رای اعتماد به مجلس معرفی و با گرفتن 244  رأی موافق از نمایندگان و 18  رأی مخالف و 23 رأی ممتنع و 3 رأی باطله از مجموع  288 رأی به عنوان وزیر دادگستری دولت دوازدهم  برگزیده شد.

 

نویسنده: atila ׀ تاریخ: چهار شنبه 8 شهريور 1396برچسب:, ׀ موضوع: <-PostCategory-> ׀

محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی دولت دوازدهم

 محمود حجتی

محمود حجتی نجف آبادی سیاستمدار اصلاح‌طلب، عضو شورای مرکزی جبهه مشارکت ایران اسلامی و وزیر جهاد کشاورزی جمهوری اسلامی ایران است. او در شهرستان نجف آباد اصفهان در خانواده مذهبی دیده به جهان گشود. پدر او حاج شیخ غلامرضا حجتی از علماء این شهر و مورد وثوق مردم بود. ایشان دروس ابتدایی و دبیرستان را در نجف آباد به پایان رساند. در سال ۱۳۵۴ وارد دانشگاه کار که پس از انقلاب با دانشگاه صنعتی اصفهان ادغام شد، گردید و در رشته مهندسی عمران فارغ‌التحصیل شدند. با پیروزی انقلاب اسلامی وارد نهاد جهاد سازندگی کشور شد و پس از آن به عنوان استاندار سیستان و بلوچستان انجام خدمت کرد. با شروع عملیات اجرایی عظیم سد کرخه به عنوان مدیر اجرایی این پروژه تا زمان بهره‌ برداری ارائه خدمت نمود و در دوره اول ریاست جمهوری سید محمد خاتمی به عنوان وزیر راه و ترابری و دوره دوم به عنوان وزیر جهاد کشاورزی از مجلس رای اعتماد گرفت و تا پایان دولت در این سمت باقی‌ ماند. با آغاز کار دولت یازدهم، حجتی بار دیگر برای تصدی وزارت جهاد کشاورزی توانست از مجلس رأی اعتماد بگیرد.

رای اعتماد مجلس

وی به عنوان وزیر وزارت جهاد کشاورزی از سوی دکتر روحانی رئیس دولت دوازدهم برای گرفتن رای اعتماد به مجلس معرفی و با گرفتن 164 رأی موافق از نمایندگان و 94 رأی مخالف و 23 رأی ممتنع و 7 رأی باطله از مجموع  288 رأی به عنوان وزیر جهاد کشاورزی دولت دوازدهم  برگزیده شد. 

نویسنده: atila ׀ تاریخ: شنبه 4 شهريور 1396برچسب:, ׀ موضوع: <-PostCategory-> ׀

علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی دولت دوازدهم

 علی ربیعی

علی ربیعی (زاده 1334 تهران) معروف به عباد، سیاستمدار اصلاح‌طلب و وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی جمهوری اسلامی ایران است. او که زاده جنوب تهران است پیش از انقلاب تکنسین کارخانه ‌هایی چون ارج بود و پس از انقلاب اسلامی تا ۱۳۶۰ مسئول شاخه کارگری حزب جمهوری اسلامی شد. ربیعی عضو سپاه پاسداران شد و از فرماندهان آن بود. از آغاز انقلاب وی عضو مؤسس و عضو شورای مرکزی خانه کارگر بوده ‌است. او از ۱۳۶۶ تا ۱۳۷۲ در دوره وزارت محمد ری شهری و علی فلاحیان، معاون حقوقی و پارلمانی وزارت اطلاعات و از ۱۳۷۲ تا ۱۳۸۴ مسئول اجرایی و مسئول کمیته تبلیغات دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی بوده‌ است. از ۱۳۷۶ تا ۱۳۸۴ مشاور اجتماعی رئیس‌جمهور سید محمد خاتمی بود.

رای اعتماد مجلس

او استاد دانشگاه ‌های تهران و پژوهشگر حوزه جامعه‌ شناسی سیاسی و اقتصادی است. وی عضو هیئت علمی و دانشیار دانشگاه پیام نور، محقق و نویسنده در حوزه جامعه ‌شناسی سیاسی و مدیریت و مشاور اجتماعی رئیس جمهور ایران (سید محمد خاتمی) طی سالهای ۱۳۷۶ تا ۱۳۸۴ است. عمده دغدغه‌ های ربیعی در سال‌ های اخیر مطالعه فساد و راهبردهای مقابله با آن بوده‌ است. ربیعی که زندگی ساده‌ ای دارد، برنامه ‌های خود برای وزارت کار را هم بر مبنای مبارزه با فساد و تقویت کارآفرینی برنامه‌ریزی کرده‌ است.

وی به عنوان وزیر وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از سوی دکتر روحانی رئیس دولت دوازدهم برای گرفتن رای اعتماد به مجلس معرفی و با گرفتن 191

رأی موافق از نمایندگان و 79 رأی مخالف و 15 رأی ممتنع و 3 رأی باطله از مجموع  288 رأی به عنوان وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی دولت دوازدهم  برگزیده شد. 

 

نویسنده: atila ׀ تاریخ: شنبه 4 شهريور 1396برچسب:, ׀ موضوع: <-PostCategory-> ׀

سید حسن قاضی‌ زاده هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی دولت دوازدهم

 سید حسن قاضی زاده هاشمی

سید حسن قاضی‌زاده هاشمی ( زاده  ۱۳۳۸، شهرستان فریمان )  متخصص چشم‌ پزشکی و فوق تخصص جراحی قرنیه، رئیس بیمارستان تخصصی چشم ‌پزشکی نور، رئیس بخش قرنیه بیمارستان فارابی، رئیس دانشکده پزشکی و استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران و وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در کابینه حسن روحانی است.

رای اعتماد مجلس

وی به عنوان وزیر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از سوی دکتر روحانی رئیس دولت دوازدهم برای گرفتن رای اعتماد به مجلس معرفی و با گرفتن 253 رأی موافق از نمایندگان و 18 رأی مخالف و 14 رأی ممتنع و 3 رأی باطله از مجموع  288 رأی به عنوان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی دولت دوازدهم  برگزیده شد. 

نویسنده: atila ׀ تاریخ: شنبه 4 شهريور 1396برچسب:, ׀ موضوع: <-PostCategory-> ׀

مسعود کرباسیان وزیر امور اقتصادی و دارائی دولت دوازدهم

 مسعود کرباسیان

مسعود کرباسیان  (زاده ۱۳۳5 در اصفهان)، سیاستمدار اصلاح ‌طلب و وزیر امور اقتصادی و دارایی ایران در دولت دوازدهم است. وی در دولت یازدهم معاون علی طیب نیا وزیر وقت اقتصاد و رئیس گمرک کشور بود وی دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت و برنامه ریزی است و پیش از این معاون وزیر صنعت، معاون وزیر نفت، معاون وزیر بازرگانی و معاون وزیر اقتصاد بوده است. همچنین مسئول کمیته بررسی عضویت ایران در سازمان تجارت جهانی است.

رای اعتماد مجلس

وی به عنوان وزیر وزارت امور اقتصادی و دارائی از سوی دکتر روحانی رئیس دولت دوازدهم برای گرفتن رای اعتماد به مجلس معرفی و با گرفتن 240 رأی موافق از نمایندگان و 31 رأی مخالف و 15 رأی ممتنع و 2 رأی باطله از مجموع  288 رأی به عنوان وزیر امور اقتصادی و دارائی دولت دوازدهم  برگزیده شد. 

نویسنده: atila ׀ تاریخ: چهار شنبه 1 شهريور 1396برچسب:, ׀ موضوع: <-PostCategory-> ׀

سید محمد علوی وزیر اطلاعات دولت دوازدهم

 سید محمد علوی

سید محمد علوی (زاده ۴ اردیبهشت ۱۳۳۳ در لامرد فارس) روحانی، سیاست ‌مدار ایرانی و وزیر اطلاعات جمهوری اسلامی ایران و نماینده استان تهران در مجلس خبرگان رهبری است. او پیش از این نماینده دوره ‌های اول، دوم، چهارم و پنجم شهرستان لامرد در مجلس شورای اسلامی و رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش از سال ۱۳۷۹ تا سال ۱۳۸۸ بوده است و دارای دکترای فقه و مبانی حقوق اسلامی از دانشگاه فردوسی مشهد است.

وزرای پیشنهادی دولت دوازدهم

وی به عنوان وزیر وزارت اطلاعات از سوی دکتر روحانی رئیس دولت دوازدهم برای گرفتن رای اعتماد به مجلس معرفی و با گرفتن 252 رأی موافق از نمایندگان و 22 رأی مخالف و 13 رأی ممتنع و 1 رأی باطله از مجموع  288 رأی به عنوان وزیر اطلاعات دولت دوازدهم  برگزیده شد. 

نویسنده: atila ׀ تاریخ: چهار شنبه 1 شهريور 1396برچسب:, ׀ موضوع: <-PostCategory-> ׀

محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و اطلاعات دولت دوازدهم

 محمد جواد آذری جهرمی

محمد جواد آذری جهرمی (زاده ۱۳۶۰ در جهرم) سیاستمدار ایرانی و وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران است. وی پیش از آن یکی از معاونان محمود واعظی در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران و رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت بود. بود. او پیشتر (از ۱۳۸۴ تا ۱۳۸۸) کارشناس فنی وزارت اطلاعات بوده ‌است. او نخستین وزیر جمهوری اسلامی ایران است که پس از انقلاب سال ۱۳۵۷ متولد شده ‌است.

رای اعتماد مجلس به ربیعی

وی به عنوان وزیر وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات از سوی دکتر روحانی رئیس دولت دوازدهم برای گرفتن رای اعتماد به مجلس معرفی و  با گرفتن 152 رأی موافق از نمایندگان و 120 رأی مخالف و 7 رأی ممتنع  و 9 رأی باطله از مجموع  288 رأی به عنوان وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات دولت دوازدهم  برگزیده شد. 

نویسنده: atila ׀ تاریخ: چهار شنبه 1 شهريور 1396برچسب:, ׀ موضوع: <-PostCategory-> ׀

سید محمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش دولت دوازدهم

 سید محمد بطحایی

سید محمد بطحایی (متولد ۱۳۴۲ در تهران ) سیاست گذار ایرانی و وزیر آموزش و پرورش ایران است. او رئیس مرکز ملی نظارت راهبردی سازمان برنامه و بودجه کشور و سرپرست سابق وزارت آموزش و پرورش جمهوری اسلامی ایران نیز هست. او پیش از این قائم مقام وزیر و معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش بوده‌ است.

رای اعتماد مجلس به زنگنه

او سالها معاون دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش، مهم‌ ترین نهاد قانون گذاری در وزارتخانه بوده و همچنین معاونت برنامه‌ریزی و نظارت در دفتر ستادی، مسئول آموزش در سرپرستی مدارس خارج از کشور، مدیریت واحدهای آموزشی، معلمی، دبیری و امور تربیتی را نیز در کارنامه خود دارد.

عضویت در کمیته ‌های تخصصی در حوزه‌ های برنامه ‌ریزی درسی، برنامه‌ های توسعه، پژوهش ‌های آموزشی و مشارکت در ده‌ ها طرح پژوهشی و مطالعاتی در حوزه آموزش و پرورش از دیگر سوابق وی می ‌باشد

همچنین او در کارنامه خود تدریس دروس روش تحقیق، مدیریت، سنجش و ارزشیابی در دوره‌ های آموزش عالی را نیز دارد.

سید محمد بطحایی دارای مدرک کارشناسی برنامه‌ریزی آموزشی و کارشناسی ارشد مدیریت دولتی گرایش مدیریت مالی است.

وی به عنوان وزیر وزارت آموزش و پرورش دولت دوازدهم برای گرفتن رای اعتماد به مجلس معرفی و با گرفتن ۲۳۸ رأی موافق از نمایندگان و ۳۸ رأی مخالف و 13 رأی ممتنع از مجموع  288 رأی به عنوان وزیر آموزش و پرورش دولت دوازدهم برگزیده شد. 

نویسنده: atila ׀ تاریخ: چهار شنبه 1 شهريور 1396برچسب:, ׀ موضوع: <-PostCategory-> ׀

دکتر محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه دولت دوازدهم

 دکتر محمد جواد ظریف

رای اعتماد مجلس

محمدجواد ظریف (متولد 17 دی ۱۳۳۸) در تهران دیپلمات ایرانی و وزیر امور خارجه کنونی جمهوری اسلامی ایران، عضو شورای عالی جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران و استاد میهمان دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران است. ظریف به مدت ۵ سال (از ۱۴ مرداد سال ۱۳۸۱ تا ۵ تیر سال ۱۳۸۶) سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل متحد بوده ‌است. او خود را عضو هیچ ‌یک از احزاب سیاسی ایران نمی ‌داند.  وی رکوردهای مختلفی را در جمهوری اسلامی به نام خود ثبت کرده است: از انتصاب اولین سخنگوی وزارت امور خارجه تا اولین سفیر جمهوری اسلامی و بیش از ۵۰ بار دیدار با وزیر خارجه آمریکا و اولین دیدار و دست دادن با رئیس ‌جمهور آن کشور ظریف همچنین بیش از سایر وزرای دیگر در تاریخ انقلاب اسلامی در صحن مجلس و درکمیسیون امنیت ملی حاضر شده است 

با انتخاب مجدد دکتر حسن روحانی به عنوان رئیس دولت دوازدهم، دکتر محمد جواد ظریف دوباره از سوی رئیس جمهور به عنوان وزیر کشور به مجلس شورای اسلامی معرفی شد و وی با 236 رأی موافق، 26 رأی مخالف و 26 رأی ممتنع از  مجموع 288 رأی به عنوان وزیر کشور دولت دوازدهم انتخاب شد. 

نویسنده: atila ׀ تاریخ: چهار شنبه 1 شهريور 1396برچسب:, ׀ موضوع: <-PostCategory-> ׀

صفحه قبل 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... 149 صفحه بعد

درباره وبلاگ

Welcome to the blog of justice


لینک دوستان

لینکهای روزانه

جستجوی مطالب

طراح قالب

CopyRight| 2009 , adalet.LoxBlog.Com , All Rights Reserved
Powered By LoxBlog.Com | Template By: NazTarin.COM