عدالت adalet

بیژن نامدار زنگنه وزیر نفت دولت دوازدهم

 بیژن نامدار زنگنه

بیژن نامدار زنگنه (زاده ۱ تیر۱۳۳1 کرمانشاه) سیاست‌ مدار، کارشناس انرژی، مدرس دانشگاه و مدیر ارشد اجرایی ایرانی است، که هم‌ اکنون به ‌عنوان وزیر نفت ایران و استاد دانشکده مهندسی شیمی و نفت دانشگاه صنعتی شریف فعالیت می‌ نماید.

رای اعتماد مجلس

وی دانش ‌آموخته کارشناسی ارشد مهندسی عمران از دانشگاه تهران است و فعالیت سیاسی خود را از سال ۱۳۵۹ در کابینه محمدعلی رجایی، در جایگاه معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی آغاز نمود. در دولت ‌های سوم و چهارم به نخست‌ وزیری میرحسین موسوی؛ ۵ سال وزیر جهاد سازندگی و یک سال نیز وزیر نیرو بود. در دولت اکبر هاشمی رفسنجانی؛ ۸ سال بعنوان وزیر نیرو فعالیت کرد و در دولت ‌های هفتم و هشتم به ریاست محمد خاتمی؛ نیز ۸ سال عهده‌ دار وزارت نفت بود. وی هم‌اکنون در دولت دوازدهم عهده‌دار وزارت نفت می‌باشد.

زنگنه به جهت سابقه طولانی در مدیریت کلان اجرایی و ۲۶ سال حضور در وزارتخانه ‌های دولت ‌های مختلف ایران (بدون احتساب دولت دوازدهم) به «شیخ الوزراء» مشهور است. وی را موفق‌ ترین وزیر نفت ایران در توسعه و جذب سرمایه ‌های خارجی در صنایع نفت و گاز ایران می‌دانند.

وی به عنوان وزیر وزارت نفت از سوی دکتر روحانی رئیس دولت دوازدهم برای گرفتن رای اعتماد به مجلس معرفی و با گرفتن 230 رأی موافق از نمایندگان و  35 رأی مخالف و 23 رأی ممتنع از مجموع  288 رأی به عنوان وزیر  نفت دولت دوازدهم  برگزیده شد. 

نویسنده: atila ׀ تاریخ: چهار شنبه 8 شهريور 1396برچسب:, ׀ موضوع: <-PostCategory-> ׀

سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دولت دوازدهم

 سید عباس صالحی

سید عباس صالح شریعتی (زاده ۱۳۴۲ در مشهد) معروف به سید عباس صالحی فعال فرهنگی و حوزوی ایرانی و وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران است. او معاون سابق فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران بود که به واسطه حضور در منصب معاونت فرهنگی و سرپرستی در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی وارد عرصه سیاست و رسانه شد.

رای اعتماد مجلس

وی به عنوان وزیر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از سوی دکتر روحانی رئیس دولت دوازدهم برای گرفتن رای اعتماد به مجلس معرفی و با گرفتن 242 رأی موافق از نمایندگان و  25 رأی مخالف و 21 رأی ممتنع از مجموع  288 رأی به عنوان وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دولت دوازدهم  برگزیده شد. 

نویسنده: atila ׀ تاریخ: چهار شنبه 8 شهريور 1396برچسب:, ׀ موضوع: <-PostCategory-> ׀

محمد شریعتمداری وزیر صنعت، معدن و تجارت دولت دوازدهم

 محمد شریعتمداری

محمد شریعتمداری (زاده 3  تیر 1339 لمزان تهران) سیاستمدار ایرانی و وزیر صنعت، معدن و تجارت ایران است. او معاون سابق اجرایی رئیس جمهور ایران، جانشین رئیس‌ جمهور ایران در شورای عالی ایرانیان، شورای عالی فضایی و شورای استاندارد و تحقیقات صنعتی است. او در آغاز کار دولت یازدهم حسن روحانی، بیست روز سرپرست وزارت ورزش و جوانان و در دولت اول و دوم سید محمد خاتمی وزیر بازرگانی بوده ‌است. جمهوری اسلامی ایران و وی عضو جمعیت دفاع از ارزش‌های انقلاب اسلامی و از حامیان محمدی ری شهری در انتخابات دوم خرداد ۱۳۷۶ بود. او در حال حاضر مشاور سید علی خامنه‌ای رهبر ایران و از سال ۱۳۸۵ تاکنون به حکم رهبر ایران عضو شورای راهبردی روابط خارجی جمهوری اسلامی ایران به عنوان رئیس کمیسیون اقتصادی شورا و  وزیر پیشنهادی دولت دوازدهم برای وزارت صنعت معدن تجارت در دولت دوازدهم بود. سید عطاءالله صالحی فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران شوهر خواهر اوست.

رای اعتماد مجلس

وی به عنوان وزیر وزارت صنعت، معدن و تجارت از سوی دکتر روحانی رئیس دولت دوازدهم برای گرفتن رای اعتماد به مجلس معرفی و با گرفتن 241 رأی موافق از نمایندگان و  25 رأی مخالف و 20 رأی ممتنع و 2 رأی باطله از مجموع  288 رأی به عنوان وزیر صنعت، معدن و تجارت دولت دوازدهم  برگزیده شد. 

نویسنده: atila ׀ تاریخ: چهار شنبه 8 شهريور 1396برچسب:, ׀ موضوع: <-PostCategory-> ׀

عباس احمد آخوندی وزیر راه و شهرسازی دولت دوازدهم

 عباس احمد آخوندی

عباس احمد آخوندی (زاده ۱۳۳۶، نجف) سیاستمدار، استاد دانشگاه، دولتمرد ایرانی و وزیر راه و شهرسازی جمهوری اسلامی ایران در دولت یازدهم و دوازدهم است. وی پیش از این از ۱۳۶۱ تا ۱۳۶۵ در زمان وزارت علی اکبر ناطق نوری، معاون سیاسی وزارت کشور، و بین ۱۳۷۲ تا ۱۳۷۶ در کابینه دوم دولت اکبر هاشمی رفسنجانی وزیر مسکن و شهرسازی بوده است.

رای اعتماد مجلس

وی به عنوان وزیر وزارت راه و شهرسازی از سوی دکتر روحانی رئیس دولت دوازدهم برای گرفتن رای اعتماد به مجلس معرفی و با گرفتن 188 رأی موافق از نمایندگان و  75 رأی مخالف و 14 رأی ممتنع و 1 رأی باطله از مجموع  288 رأی به عنوان وزیر راه و شهرسازی دولت دوازدهم  برگزیده شد. 

نویسنده: atila ׀ تاریخ: چهار شنبه 8 شهريور 1396برچسب:, ׀ موضوع: <-PostCategory-> ׀

امیر حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح دولت دوازدهم

 امیر حاتمی

امیر حاتمی (زاده 1345 در شهرستان زنجان) از فرماندهان ارتش ایران و وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح ایران در دولت دوازدهم است. او پیش از انتصاب به عنوان جانشین وزیر دفاع در آبان ۱۳۹۲، جانشین معاونت ارکان و امور مشترک ستاد کل نیروهای مسلح (جانشین سرلشکر محمد باقری) به مدت ۲٫۵ سال بود. وی در مرداد ۱۳۹۶ خورشیدی از سوی حسن روحانی به عنوان وزیر دفاع دولت دوازدهم به مجلس دهم پیشنهاد شد. در تاریخ ۲۶ مرداد ۱۳۹۶ شمسی ساعت ۱۰۳۰ موضوع وزارت وی جهت صحبت‌های موافقین و مخالفین اعلام وصول گردید. چهار تن از نمایندگان مجلس در حمایت از وی به ایراد سخن پرداختند. در تاریخ ۲۹ مرداد ۱۳۹۶ خورشیدی، امیر حاتمی با رای موافق ۲۶۱ نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی بعنوان وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در دولت دوازدهم منصوب شد. دریافت دو درجه ارشدیت از سوی رهبر ایران و انتصاب به سمت معاون اطلاعات فرماندهی کل ارتش ایران را از مهم‌ترین سوابق وی بر می‌شمارند. وی همزمان با انقلاب اسلامی ایران به عضویت در ارتش ایران درآمد و در عملیات‌های گوناگون نظامی به‌ویژه عملیات «مرصاد» حضوری فعال داشته ‌است.

رای اعتماد مجلس

وی به عنوان وزیر وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح از سوی دکتر روحانی رئیس دولت دوازدهم برای گرفتن رای اعتماد به مجلس معرفی و با گرفتن 261 رأی موافق از نمایندگان و 10 رأی مخالف و 13 رأی ممتنع و 4 رأی باطله از مجموع  288 رأی به عنوان وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح دولت دوازدهم  برگزیده شد. 

نویسنده: atila ׀ تاریخ: چهار شنبه 8 شهريور 1396برچسب:, ׀ موضوع: <-PostCategory-> ׀

سید علیرضا آوایی وزیر دادگستری دولت دوازدهم

 سید علیرضا آوایی

سید علیرضا آوایی (زاده 30 اردیبهشت 1335 در شهرستان دزفول ) قاضی عالی رتبه و سیاستمدار ایرانی، وزیر دادگستری ایران و رئیس دفتر بازرسی ویژه رئیس جمهو ایران، حسن روحانی است. او برادر احمد آوایی (نماینده سابق دزفول در مجلس شورای اسلامی و معاون پارلمانی سابق وزارت صنایع) است.

رای اعتماد مجلس

او پیشتر در قوه قضاییه ایران دارای سمت های گوناگونی بوده از جمله رئیس سازمان ثبت احوال کشور و رئیس کل سابق دادگستری استان تهران 1394۱۳۹۳و دادستان اهواز (۱۳۶۷) و مستشار دادگاه عالی انتظامی قضات بوده است.

 وی عضو مؤسس و رئیس هیئت امنای انجمن حقوق شناسی است که اولین نهاد مدنی ملی و فراصنفی در نظام حقوق ایران است.

وی به عنوان وزیر وزارت دادگستری از سوی دکتر روحانی رئیس دولت دوازدهم برای گرفتن رای اعتماد به مجلس معرفی و با گرفتن 244  رأی موافق از نمایندگان و 18  رأی مخالف و 23 رأی ممتنع و 3 رأی باطله از مجموع  288 رأی به عنوان وزیر دادگستری دولت دوازدهم  برگزیده شد.

 

نویسنده: atila ׀ تاریخ: چهار شنبه 8 شهريور 1396برچسب:, ׀ موضوع: <-PostCategory-> ׀

محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی دولت دوازدهم

 محمود حجتی

محمود حجتی نجف آبادی سیاستمدار اصلاح‌طلب، عضو شورای مرکزی جبهه مشارکت ایران اسلامی و وزیر جهاد کشاورزی جمهوری اسلامی ایران است. او در شهرستان نجف آباد اصفهان در خانواده مذهبی دیده به جهان گشود. پدر او حاج شیخ غلامرضا حجتی از علماء این شهر و مورد وثوق مردم بود. ایشان دروس ابتدایی و دبیرستان را در نجف آباد به پایان رساند. در سال ۱۳۵۴ وارد دانشگاه کار که پس از انقلاب با دانشگاه صنعتی اصفهان ادغام شد، گردید و در رشته مهندسی عمران فارغ‌التحصیل شدند. با پیروزی انقلاب اسلامی وارد نهاد جهاد سازندگی کشور شد و پس از آن به عنوان استاندار سیستان و بلوچستان انجام خدمت کرد. با شروع عملیات اجرایی عظیم سد کرخه به عنوان مدیر اجرایی این پروژه تا زمان بهره‌ برداری ارائه خدمت نمود و در دوره اول ریاست جمهوری سید محمد خاتمی به عنوان وزیر راه و ترابری و دوره دوم به عنوان وزیر جهاد کشاورزی از مجلس رای اعتماد گرفت و تا پایان دولت در این سمت باقی‌ ماند. با آغاز کار دولت یازدهم، حجتی بار دیگر برای تصدی وزارت جهاد کشاورزی توانست از مجلس رأی اعتماد بگیرد.

رای اعتماد مجلس

وی به عنوان وزیر وزارت جهاد کشاورزی از سوی دکتر روحانی رئیس دولت دوازدهم برای گرفتن رای اعتماد به مجلس معرفی و با گرفتن 164 رأی موافق از نمایندگان و 94 رأی مخالف و 23 رأی ممتنع و 7 رأی باطله از مجموع  288 رأی به عنوان وزیر جهاد کشاورزی دولت دوازدهم  برگزیده شد. 

نویسنده: atila ׀ تاریخ: شنبه 4 شهريور 1396برچسب:, ׀ موضوع: <-PostCategory-> ׀

علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی دولت دوازدهم

 علی ربیعی

علی ربیعی (زاده 1334 تهران) معروف به عباد، سیاستمدار اصلاح‌طلب و وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی جمهوری اسلامی ایران است. او که زاده جنوب تهران است پیش از انقلاب تکنسین کارخانه ‌هایی چون ارج بود و پس از انقلاب اسلامی تا ۱۳۶۰ مسئول شاخه کارگری حزب جمهوری اسلامی شد. ربیعی عضو سپاه پاسداران شد و از فرماندهان آن بود. از آغاز انقلاب وی عضو مؤسس و عضو شورای مرکزی خانه کارگر بوده ‌است. او از ۱۳۶۶ تا ۱۳۷۲ در دوره وزارت محمد ری شهری و علی فلاحیان، معاون حقوقی و پارلمانی وزارت اطلاعات و از ۱۳۷۲ تا ۱۳۸۴ مسئول اجرایی و مسئول کمیته تبلیغات دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی بوده‌ است. از ۱۳۷۶ تا ۱۳۸۴ مشاور اجتماعی رئیس‌جمهور سید محمد خاتمی بود.

رای اعتماد مجلس

او استاد دانشگاه ‌های تهران و پژوهشگر حوزه جامعه‌ شناسی سیاسی و اقتصادی است. وی عضو هیئت علمی و دانشیار دانشگاه پیام نور، محقق و نویسنده در حوزه جامعه ‌شناسی سیاسی و مدیریت و مشاور اجتماعی رئیس جمهور ایران (سید محمد خاتمی) طی سالهای ۱۳۷۶ تا ۱۳۸۴ است. عمده دغدغه‌ های ربیعی در سال‌ های اخیر مطالعه فساد و راهبردهای مقابله با آن بوده‌ است. ربیعی که زندگی ساده‌ ای دارد، برنامه ‌های خود برای وزارت کار را هم بر مبنای مبارزه با فساد و تقویت کارآفرینی برنامه‌ریزی کرده‌ است.

وی به عنوان وزیر وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از سوی دکتر روحانی رئیس دولت دوازدهم برای گرفتن رای اعتماد به مجلس معرفی و با گرفتن 191

رأی موافق از نمایندگان و 79 رأی مخالف و 15 رأی ممتنع و 3 رأی باطله از مجموع  288 رأی به عنوان وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی دولت دوازدهم  برگزیده شد. 

 

نویسنده: atila ׀ تاریخ: شنبه 4 شهريور 1396برچسب:, ׀ موضوع: <-PostCategory-> ׀

سید حسن قاضی‌ زاده هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی دولت دوازدهم

 سید حسن قاضی زاده هاشمی

سید حسن قاضی‌زاده هاشمی ( زاده  ۱۳۳۸، شهرستان فریمان )  متخصص چشم‌ پزشکی و فوق تخصص جراحی قرنیه، رئیس بیمارستان تخصصی چشم ‌پزشکی نور، رئیس بخش قرنیه بیمارستان فارابی، رئیس دانشکده پزشکی و استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران و وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در کابینه حسن روحانی است.

رای اعتماد مجلس

وی به عنوان وزیر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از سوی دکتر روحانی رئیس دولت دوازدهم برای گرفتن رای اعتماد به مجلس معرفی و با گرفتن 253 رأی موافق از نمایندگان و 18 رأی مخالف و 14 رأی ممتنع و 3 رأی باطله از مجموع  288 رأی به عنوان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی دولت دوازدهم  برگزیده شد. 

نویسنده: atila ׀ تاریخ: شنبه 4 شهريور 1396برچسب:, ׀ موضوع: <-PostCategory-> ׀

مسعود کرباسیان وزیر امور اقتصادی و دارائی دولت دوازدهم

 مسعود کرباسیان

مسعود کرباسیان  (زاده ۱۳۳5 در اصفهان)، سیاستمدار اصلاح ‌طلب و وزیر امور اقتصادی و دارایی ایران در دولت دوازدهم است. وی در دولت یازدهم معاون علی طیب نیا وزیر وقت اقتصاد و رئیس گمرک کشور بود وی دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت و برنامه ریزی است و پیش از این معاون وزیر صنعت، معاون وزیر نفت، معاون وزیر بازرگانی و معاون وزیر اقتصاد بوده است. همچنین مسئول کمیته بررسی عضویت ایران در سازمان تجارت جهانی است.

رای اعتماد مجلس

وی به عنوان وزیر وزارت امور اقتصادی و دارائی از سوی دکتر روحانی رئیس دولت دوازدهم برای گرفتن رای اعتماد به مجلس معرفی و با گرفتن 240 رأی موافق از نمایندگان و 31 رأی مخالف و 15 رأی ممتنع و 2 رأی باطله از مجموع  288 رأی به عنوان وزیر امور اقتصادی و دارائی دولت دوازدهم  برگزیده شد. 

نویسنده: atila ׀ تاریخ: چهار شنبه 1 شهريور 1396برچسب:, ׀ موضوع: <-PostCategory-> ׀

صفحه قبل 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... 149 صفحه بعد

درباره وبلاگ

Welcome to the blog of justice


لینک دوستان

لینکهای روزانه

جستجوی مطالب

طراح قالب

CopyRight| 2009 , adalet.LoxBlog.Com , All Rights Reserved
Powered By LoxBlog.Com | Template By: NazTarin.COM